SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

Ekovip Turizim A.Ş’nin işletmekte olduğu markalar, tedarikçileri ve işbirliği içinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; kullanılan tüm iletişim kanallarından tarafıma bilgilendirme ve bildirim yapılmasına onay veriyorum.

ÇAĞRI MERKEZİ444 7 847
Tanrıların Yurdu Kerala
Tanrıların Yurdu Kerala

Hint Okyanusu’nda bakir bir kumsalda güneşlenmek ister miydiniz? Ya da Tanrı’nın kendi evindeki durgun sularda, ayışığında romantik tekne gezileri yapmak? Tamamen ayuverdanın geleneksel terapileri üzerinde uzmanlaşmış, son derece zarif dokunuşlarla dekore edilmiş, lüks bungalovlarda zamanın gerisine yolculuğa çıkmak? Yada geleneksel dansının ritmleri eşliğinde gizemli dünyalara dalmak? Asya’nın en sakin ve huzurlu eyaletlerinden Kerala, rengi, ışığı, duygusu ve inanılmaz doğası ile adeta hayaller ülkesi… Güneşin her sabah bir başka doğduğu, diller, dinler, mezhepler ve renkler çümbüşü… Binlerce yıllık en eski tedavi yöntemi “Ayurveda”nın da anavatanı… Kerala’nın her köşesi şaşırtıcı, heyecan verici… Palmiyeler, hindistan cevizi ağaçları, binbir çeşit baharat ve pirinç tarlaları ile yemyeşil. Hinduizmin değişik mezheplerine inananlar, tanrı Şiva yada Vişnu’nun değişik görünümlerine tapanlar, bollywood müzikleri, katakali dansları, Güneş tapınakları, yüzyıllık saraylar, her türlü lüksle donatılmış zarif, şık oteller, egzotik doğa, ilk andan itibaren yüzünüzü okşayan tropik iklimi ve mistik geleneklerle beslenen hayat felsefesi ile Kerala, sunduğu görsel şölenin yanısıra duygusal yaşamınıza da unutulmaz bir renk katıyor.

İster tatil için, ister danslarda ve şarkılardaki aşkı yaşayacağınız özel bir kutlama için gidin, kesin olan şu; Kerala sadece bedeninize değil ruhunuza da hitap ediyor… Mumbai yada Dubai’den aktarmalı olarak yapılacak, yaklaşık 7 saatlik bir uçuşla varılan Kerala, Hindistan’ın en güneybatısındaki eyaleti. Karnataka ve Tamil Nadu eyaletleri arasında bulunan, doğal güzellikleri, lagunlar, göller ve kanallardan oluşan “back waters” denilen kanallardaki durgun suları ile bilinir. Başkenti Thiruvananthapuram olan Kerala’nın ana dili Malayalam, ancak İngilizce de yoğun olarak kullanılıyor. Burada hem Hindu, hem Hıristiyan hem de Müslüman halklar bir arada yaşıyor. Okuma yazma oranı ve yaşam standardı, Hindistan’in diğer bölgelerinden çok daha ileri seviyede. Aynı zamanda ülkenin sosyalist idareyle yönetilen birkaç eyaletinden de biri. Belki de kültürel yıkımların fazla yaşanmamasından dolayı, güneyde ortalama halkın konukseverliği, nezaketi, güleryüzlülüğü, yardımlaşması ve temizlik çok daha fazla dikkat çekiyor. Kuzeyde pek sık görülen dilenciler burada yok.

İlgili Turlar