SİZİ ARAYALIM

Fırsat ve kampanyalardan haberdar et.

Ekovip Turizim A.Ş’nin işletmekte olduğu markalar, tedarikçileri ve işbirliği içinde olduğu kuruluşlara ilişkin hizmet, reklam, ilan, kampanya ve faaliyetleri hakkında; kullanılan tüm iletişim kanallarından tarafıma bilgilendirme ve bildirim yapılmasına onay veriyorum.

ÇAĞRI MERKEZİ444 7 847
Londra Seyahati
Londra Seyahati

Londra, en çok şehrin ortasında yükselen büyük saat Big Ben’i ve Londra’yı kuşbakışı izlemenize olanak sağlayacak dönme dolabı andıran London Eye’ı ile insanların hafızasına kazınmış. Buna rağmen sabahın ilk saatlerinde uçağın penceresinden gördüğümüz o müthiş manzara, Londra’nın bunlardan daha fazlası olduğunu daha ilk anda kanıtladı bize.

Tarihi önemiyle ve güzelliğiyle dünyaya adını duyurmayı başarmış ünlü Trafalgar Meydanı, Don Quixote, Kuğ Gölü gibi eşsiz performansları izleyebileceğiniz Royal Opera Binası, ünlü tasarımcıların tasarımlarını bulabileceğiniz meşhur Harrods Alışveriş Mağazası ve daha fazlası… Aslında bir tatili en kaliteli şekilde geçirmenin esas noktası, kalacağınız otelin rahatlığından yiyeceğiniz yemeklerin tatlarına kadar varan detaylarda yatıyor. Bir gezgin de sırt çantasını alıp ufak çaplı bir Londra seyahatine çıkarak pek tabii bu bahsettiğim yerleri gezip görebilir. Ama her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen bir turizm şirketiyle gittiğiniz tatiller hem sizin için büyük kolaylıklar sağlıyor, hem de tatiliniz boyunca hiçbir detayı düşünüp anı kaçırmanıza olanak vermiyor. Örneğin kaldığımız otel çalışanlarının saygılı ve sevecen yaklaşımları kendimi evimde gibi hissetmemi sağladı. Bu sayede Londra seyahati boyunca geçirdiğim vakitte hiçbir yabancılık çekmedim, aynı zamanda otelin verdiği kuru temizleme hizmetinin de büyük bir kolaylık sağladığını söyleyebilirim. Bu detaylar ilk bakışta çok önemli gibi gelmese de tatildeyken fazlasıyla rahat hissetmesini sağlıyor insanın ve aklını böyle şeylere yormasını engelliyor.
Beni Londra Seyahati boyunca en çok etkileyen yer kesinlikle Avrupa’da tarih öncesinden kalan en ünlü anıtlardan biri olan Stoneheng’di. İnsanların çağlar öncesinde o denli büyük taşları nasıl taşıdıklarını idrak etmek gerçekten çok zor. Yapılma sebebi hala belirsiz olsa da belli başlı spekülasyonlara göre tanrıları onurlandırmak ve tapınmak için yapıldığına dair bir inanç yaygın. Kimilerine göre ise astrolojik incelemeler için inşa edilmiş.. Beş bin yıllık görkemli taşların arasında gezinirken gizemli Pagan büyücüleri ve büyük bir inançla yaptıkları büyüler canlandı gözümde. Biraz ürkütücü olmasının yanında tarihten büyük izler taşımasından dolayı fazlasıyla etkileyici bir alan Stonehenge. Kimileri için bir taş yığınından ibaret olsa da Stonehenge ve benzeri yerleri gezip canlı canlı görmek eski çağların ruhunu içtenlikle hissetmenizi ve bir an için o çağlarda yaşadığınızı düşünmenizi sağlıyor. Ve inanın, bu hiç de azımsanacak bir duygu değil…


İlgili Turlar